KONTAKT     O NAS     BLOG
Sklep firmowy  
Fotel podwieszany na trawie

Pozbądź się stresu, czyli fotel podwieszany w twoim salonie

Na co dzień wszyscy doświadczamy niemałego stresu. Nieliczni z nas potrafią radzić sobie z nim w sposób naturalny. Najczęściej jednak musimy szukać sposobu, aby uspokoić swoje myśli, swoją duszę i swoje ciało. I choć czasami trudno w to uwierzyć, ale w tym procesie może pomóc nam to, co znajdziemy w pokoju dziennym. Fotel wiszący na stelażu, komplet mebli wypoczynkowych i relaksująca muzyka potrafią czynić cuda.

Na pytanie – skąd się bierze stres? – trudno odpowiedzieć w jednym zdaniu, ale to otaczająca nas rzeczywistość i ogromne tempo, w jakim toczy się życie, są głównymi winowajcami. To prawda, że niewielki stres mobilizuje do działania, ale problem pojawia się wtedy, gdy zdenerwowani nie potrafimy wydusić z siebie słowa, a myśli kłębią się w głowie, kreując czasem katastroficzne wizje. Trzeba zatem opracować własne sposoby na pozbywanie się zbyt wielkiego napięcia. Jedni biegają, inni pływają albo wręcz przeciwnie, szukają ukojenia we śnie. Ale większość z nas woli świadomy relaks, który stopniowo uwalnia od stresu, dając jednocześnie wiele przyjemności.

Popołudniowy relaks

Modne meble do salonu sprzyjają wciszeniu i wypoczynkowi. Wszyscy wiemy, jak miło spędza się czas, wylegując się na fantastycznej sofie lub zanurzając się w wielkim fotelu. Ostatnio do łask wracają także szezlongi, które są idealne dla każdego, kto chce poczytać książkę lub spędzić miło czas z tabletem lub smartfonem w ręku. W tak wygodnej pozycji stres mija niepostrzeżenie.

Modnym elementem w salonach są także wygodne pufy wypoczynkowe. Niektórzy mają w pamięci tylko obraz puf w formie sześcianów i z pewnością zastanawiają się od razu, jak można na takim mebelku wypoczywać i pozbywać się stresu. Przecież takie pufy sprawdzają się świetnie, ale jako dodatkowe siedzisko lub wręcz podręczny stolik. Jednak pufy wypoczynkowe mają zupełnie inną formę. Nieregularne kształty oraz wnętrze wypełnione specjalnym materiałem sprawiają, że pufa świetnie dopasowuje się do pozycji i sylwetki osoby, która na niej odpoczywa. Stąd czasami taka pufa jest siedziskiem, a innym razem przybiera formę leżaka. Jednak prawdziwym hitem jest fotel wiszący do salonu.

Fotel podwieszany w salonie

Gdy usiądziesz w takim fotelu, od razu poczujesz to delikatne kołysanie, które błyskawicznie przynosi uczucie lekkości i wielkiego odprężenia. Coś w tym jest, bo przecież malutkie dzieci uwielbiają być kołysane do snu, a mając do dyspozycji taki fotel, również my możemy poczuć ten moment, gdy zbyt duże napięcie ustępuje miejsca cudownej lekkości i wszechogarniającemu uczuciu odprężenia. W takim fotelu można wypoczywać godzinami, oglądać całe sezony ulubionych seriali albo przyjemnie serfować w internecie. Dobre fotele wiszące mają stabilną i bezpieczną konstrukcję, a każdy z nich jest w stanie sprostać sporemu obciążeniu. Mało tego, fotele podwieszane w salonie są ciekawymi elementami dekoracyjnymi, bo przełamują utarte wzorca aranżacyjne i nadają pomieszczeniom ciekawy, indywidualny charakter.

Powiązane produkty

Zapraszamy na bloga